11 cze Brak komentarzy admin Mitel , ,

Przedsiębiorczość to narodowa cecha Polaków. Od zawsze jesteśmy uważani za naród, który potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Można było to zaobserwować szczególnie w okresie przemian ustrojowych. Polacy zaczęli wtedy masowo zakładać działalności gospodarcze, a polska gospodarka rozwijała się w zawrotnym tempie. Istniało wiele branż, w których osiągnięcie sukcesu było łatwe, mowa tutaj chociażby o handlu.

Dzisiaj wielu ludzi zastanawia się, czy lepiej jest pracować na etacie, czy prowadzić własną firmę. Zdania są podzielone. Umowa o pracę to namiastka bezpieczeństwa i mniejsza odpowiedzialność. Pracuje się wtedy jedynie w określonych na umowie godzinach i wykonuje się ściśle wyznaczony obowiązkowi. Reszta nie należy do naszego zakresu więc nie musimy się przejmować innymi aspektami działalności i problemami z tym związanymi. W razie choroby możemy liczyć na płatne zwolnienie lekarskie, do tego chroni nas szereg ustaw zawartych w kodeksie pracy. Pracodawcy często starają się przyciągnąć pracowników za pomocą oferowania atrakcyjnego pakietu socjalnego. Można więc liczyć na pakiet ubezpieczeń prywatnych, premie i bonusy świąteczne, dofinansowanie do wypoczynku dla dzieci czy atrakcyjny pakiet szkoleń. Coraz częściej można też liczyć na elastyczny czas pracy, co oznacza, że możemy pracować z domu jeśli mamy taką potrzebę. Praca na etacie to duża szansa na rozwój, ale jednak największe szanse na zarobienie dużej ilości pieniędzy daje prowadzenie własnej firmy. Każdy z nas kojarzy biznesmenów, którzy osiągnęli sukces na lokalnym rynku i dzisiaj ich firmy prosperują znakomicie. Jest to jednak duże ryzyko ponieważ z łatwością można stracić zainwestowane środki i nagle sukces może przerodzić się w porażkę. Istnieje wiele przykładów szybkiej utraty majątku, jest to zdecydowanie traumatyczne przeżycie. Jeśli zdecydujemy się na otworzenie własnej firmy, to oprócz załatwienia wszystkich niezbędnych kwestii w urzędach, będziemy musieli otworzyć konto firmowe.

Najlepiej udać się w tym celu do naszego ulubionego banku, gdzie być może zostaną nam przedstawione inne korzystne produkty finansowe przygotowane specjalnie dla naszej nowej działalności. Czasami takie wsparcie naprawdę się przydaje. Szukając klientów dla naszej firmy, warto nie opierać się tylko na polskich firmach. Dzięki korzystnym przepisom możemy z powodzeniem konkurować na rynku unijnym i pozyskiwać klientów zagranicznych. Jeśli będziemy rozliczać się w walucie euro, to warto znaleźć również zaprzyjaźniony kantor, który będzie nam oferować wymianę waluty po atrakcyjnym kursie. Coraz więcej ludzi korzysta też z kantorów internetowych. Ich używanie jest wygodną alternatywą dla tradycyjnych placówek. Nie zapomnijmy o odpowiedniej reklamie naszego biznesu. Bez odpowiedniego marketingu, klienci zwyczajnie nie będą wiedzieli o naszym istnieniu. Formę reklamy musimy dobrać w zależności od profilu i zasięgu naszej działalności. Jeśli działamy lokalnie, to musimy reklamować się w regionalnych mediach. Jeśli chcemy pozyskać klientów z całego kraju, to warto zainteresować się reklamą internetową.