8 mar Brak komentarzy admin Mitel , ,

Nie ulega zastrzeżeń co do tego, że Holandia jest niesamowicie ładnym i intrygującym państwem. Wiele ludzi w pierwszym skojarzeniu ma tulipany i wiatraki – a także swobodę zwyczajów, z której słynie portowy Amsterdam. Coraz częściej do Holandii wyjeżdżają Polacy na odpoczynek. Mimo to dla sporej liczby z nich, odpoczynek nie jest wyłącznym przyczyną. W Holandii istnieje możliwość również dosyć dużo zarobić, chociaż nie jest to tak lubiany kierunek emigracji zarobkowej jak Niemcy czy też Wielka Brytania.

Dylematy przed emigracją

Naturalnie dla każdego, kto planuje do pracy za granicę wylecieć na termin dłuższy niż kilka tygodni, nie jest to łatwa decyzja, szczególnie jeżeli w kraju opuszcza się najbliższych i przyjaciół. Przed powzięciem ostatecznej decyzji, sprawę jest wskazane dogłębnie przeanalizować, ponieważ decydując się na kilkumiesięczny kontrakt w przypadku anulowania go przed terminem należałoby spodziewać się nadprogramowych kosztów. Warto także zastanowić się nad tym, na jakim poziomie będzie się chciało żyć na miejscu. Może się bowiem okazać, że pragnąc zaoszczędzić zdobyte środki pieniężne trzeba będzie znacząco obniżyć standard życia. Naturalnie, wynagrodzenia na terenie Holandii są wielokrotnie wyższe niż w naszym kraju, jednak związane jest to również ze znacząco wyższymi kosztami życia. Jako przykład można przedstawić chociażby koszt wynajmowania mieszkania – jest to przeciętnie kilkaset euro w zależności od wyłonionej możliwości. Jednakowoż życie na co dzień nie należy w tym kraju do najtańszych – jedzenie jest znacząco kosztowniejsze niż w Polsce. Jeżeli pomimo wątpliwości zostanie podjęta decyzja o wyjeździe, to należy mieć świadomość, w jakich miejscach poszukiwać zatrudnienia i komu będzie ją nietrudno znaleźć.

Etat w Holandii – dostępne oferty

Holandia to kierunek wyjazdu zarobkowego, który wybierają najczęściej osoby młode szukające dodatkowego zajęcia na wakacje. Selekcjonując dostępne anonse nierzadko można trafić na propozycje związane ze zbieraniem sezonowej roślinności czy też owoców. Praca w Holandii najczęściej aranżowana jest poprzez specjalne agencje pośredniczące w szukaniu zatrudnienia. Rozwiązanie takie jest bardziej bezpieczniejsze niż szukanie zatrudnienia samodzielnie. Nadal często można bowiem spotkać się z sytuacjami, w których osoby znalazły iluzorycznie korzystne oferty pracy za granicą, a w efekcie okazało się, że realia panujące na miejscu znacząco różniły się od tych zamieszczonych w ogłoszeniu. Stanowczo, po pierwsze trzeba odrzucić te ogłoszenia, które od razu wzbudzają podejrzenia. Podejrzeń takich można nabrać na przykład, w przypadku konkretna oferta opiewa na wynagrodzenie znacząco wyższe niż oferty konkurencyjne. Trzeba wziąć pod uwagę zawsze na względy bezpieczeństwa. Pod żadnym pozorem nie wolno osobom postronnym zostawiać swoich dowodów. Na szczęście przypadki oszustw zarobkowych zdarzają się zazwyczaj rzadko, jednak aby ich uniknąć, warto radzić się pośrednictwa bezpiecznych agencji, które w środowisku cieszą się nieskazitelną opinią. Wszystkie informacje na ten temat dostępne są na portalach internetowych zajmujących się problematyką poszukiwania zatrudnienia na cudzoziemskich rynkach.