11 cze Brak komentarzy admin Mitel , ,

Praca na etacie ma swoje plusy i minusy. Do plusów można zaliczyć stałe i pewne wynagrodzenie wypłacane regularnie. Jednak najważniejszym minusem jest chyba niszczenie kreatywności. Każdy, kto popracował choć trochę w wielkiej korporacji wie, że każdy dzień pracy wygląda tam w zasadzie tak samo. Dlatego bardzo często marzymy o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej. Może być to na przykład własny sklep internetowy. Jeżeli dodatkowo posiadamy jakąś umiejętność, dzięki której można zarobić, na przykład umiejętność projektowania stron www, to tym lepiej.

Jednak podczas zakładania własnej działalności gospodarczej musimy mieć pełną wiedzę o wszystkich formalnościach i uregulowaniach, które jej dotyczą. Najlepiej by było, gdyby to bank został naszym pierwszym celem odwiedzin. Aktualnie kilka instytucji wprowadziło możliwość założenia firmy w imieniu swojego klienta. Jest to ciekawe rozwiązanie, które pozwala na szybki start naszego biznesu i pomaga w uniknięciu nieporozumień i ewentualnych błędów przy składaniu wniosku o rozpoczęcie działalności gospodarczej. Prowadząc firmę powinniśmy mieć pełną kontrolę nad naszymi finansami. Ważne jest, aby pilnować wszystkich terminów płatności podatków oraz innych niezbędnych opłat. Musimy też na bieżąco regulować zobowiązania wobec naszych kontrahentów. Jak się w tym wszystkim połapać? Jak najszybciej dowiedzieć się, czy jesteśmy na plusie, czy też może stan naszych finansów pozostawia wiele do życzenia? Tutaj niezbędne okaże się konto firmowe. Przepisy co prawda mówią, że nie ma obowiązku zakładania takiego konta. Jednak chyba nie sposób wyobrazić sobie prowadzenia firmy i kontroli jej finansów bez jego posiadania. Jak założyć takie konto? Najlepiej sprawdzić oferty w internecie. Tutaj nawet nie trzeba zaglądać na stronę każdej instytucji z osobna. Warto skorzystać z ciekawej funkcjonalności, jaką jest porównywarka kont firmowych. Jest to zbiorcze zestawienie wszystkich najważniejszych ofert, jakie są dostępne na naszym rynku. Po wpisaniu odpowiednich danych dotyczących profilu naszej działalności otrzymamy szybko porównanie kont firmowych. Oczywiście warto też jest zagłębić się w regulacje wybranego przez nas konta, aby uniknąć w przyszłości nieporozumień i rozczarowań. Jednak nie musimy czytać regulacji dotyczących kont, których oferta wydaje się mniej korzystna. To pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Warto też zwrócić uwagę, czy dane konto oferuje nam jakieś dodatkowe bonusy i przywileje. Obecnie w zasadzie standardem jest dodawanie usługi bezpłatnej księgowości internetowej w pakiecie razem z kontem. Być może nie jest to duży zysk, ale taka księgowość internetowa jest na bieżąco zintegrowana z naszym kontem, co pozwala zautomatyzować naszą rachunkowość do maksimum. Oczywiście wybór instytucji finansowej, z którą będziemy współpracować jest niezwykle istotny nie tylko ze względu na konto dla firm. Inną kwestią są warunki kredytu firmowego, który będziemy mogli zaciągnąć w przyszłości, jeśli tylko nasza zdolność kredytowa będzie na to pozwalać. Dlatego warto o wszystkim pomyśleć na samym początku.