8 mar Brak komentarzy admin Mitel , , ,

Co prawda, jak pokazują ostatnie badania wskaźnik bezrobocia w kraju obniża się, jednak pomimo to znalezienie wymarzonego zatrudnienia nie jest sprawą prostą. Owszem, w urzędach pracy dostępne są propozycje zatrudnienia, jednak zwykle dotyczą one specjalistycznych zawodów i wymagają posiadania określonych umiejętności. W jaki sposób szukać pracy, tak by znaleźć tę wymarzoną, a nie męczyć się przez osiem godzin dziennie?

Przestrzeń internetowa – bogate źródło informacji
W dobie powszechnego dostępu do nowoczesnych technologii coraz bardziej popularne staje się szukanie wymarzonej pracy przez Internet. W sieci znaleźć da się wiele tematycznych witryn na których znaleźć można oferty zatrudnienia. Taki sposób szukania pracy jest niezmiernie wygodny. Przede wszystkim pozwala na oszczędność czasu. Nie ma konieczności aby ruszać się z przysłowiowego fotela, aby znaleźć interesującą ofertę. Plusem portali internetowych jest to, że propozycje pracy są stale aktualizowane. W przypadku gdy wakat się zapełni, ogłoszenie zostaje usunięte, dzięki czemu nie wysyła się niepotrzebnych cv. Bez jakiegokolwiek problemu można również określić własne wymagania, na przykład czy interesuje nas praca w wymiarze pełnego etatu czy jedynie kontrakt. Określając preferencje dostaje się informacje o spersonalizowanych ofertach. Plusem takiego rozwiązania jest to, iż nie trwoni się czasu na przeglądanie nietrafionych ogłoszeń. Zgłaszanie aplikacji za pośrednictwem portalu internetowego pozwala również na bieżące śledzenia statusu aplikacji. W niektórych miejscach można zweryfikować przykładowo, czy pracodawca dostał zgłoszenie lub czy się z nią zapoznał. Dostępna jest także informacja o liczbie zgłoszeń na konkretne stanowisko, dzięki czemu\co sprawia, że, przynajmniej szacunkowo da się zorientować z jaką konkurencją trzeba będzie się zmierzyć. Z Internetu jako metody poszukiwania zatrudnienia korzystają bardzo chętnie nie tylko osoby młode lecz także i starsi pracownicy. Intuicyjna obsługa nie powinna nikomu przysporzyć kłopotów.

Tradycyjne metody poszukiwania zatrudnienia
Jeżeli chodzi o bardziej tradycyjne metody na znalezienie zatrudnienia, to da się wymienić co najmniej trzy – samodzielne roznoszenie aplikacji pracowniczych, rejestracja w urzędzie pracy lub sprawdzanie jakie ogłoszenia pracy zostały zamieszczone w lokalnej prasie. Jeżeli chodzi o prasę, to dzięki niej można najłatwiej znaleźć dodatkowe zajęcie. Coraz rzadziej bowiem w taki sposób ogłoszenia zamieszczają zagraniczne firmy szukające pracowników w pełnym wymiarze godzin. Rejestracja w urzędzie pracy to oferta przeznaczona wyłącznie do osób bezrobotnych. Niestety, w taki sposób nie mogą zatrudnienia poszukiwać osoby, które pragną zmienić miejsce zatrudnienia. W urzędach przeważają oferty specjalistyczne, bez większego problemu zatrudnienie w ten sposób mogą znaleźć budowlańcy czy hydraulicy. Jeżeli chodzi o szukanie samemu zatrudnienia i roznoszenie aplikacji, to jest to zdecydowanie najbardziej czasochłonne. Warto nie zapominać o tym, że nie wystarczy odwiedzić kilka firm. Bardzo często trzeba roznieść przynajmniej kilkanaście aplikacji, by dostać informację zwrotną i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Pod tym względem nowoczesne technologie wydają się być bardziej optymalnym rozwiązaniem. Należy korzystać ze możliwości które są najbardziej efektywne i dzięki którym w krótkim czasie otrzyma się zatrudnienie.