Obecnie można zauważyć, że zakupy online cieszą się ogromną popularnością. Praktycznie nikomu nie ma potrzeby przedstawiać faktów, iż są one wygodne, łatwo dostępne i zazwyczaj kosztują mniej, dodatkowo jest oczywiście znacznie szerszy wybór. To właśnie te najbardziej rozpowszechnione zalety skutkują tym, że osoby tak często korzystają z zakupów online. Można przy tym podkreślić, że mnóstwo firm, które zajmują się dostawą oferuje błyskawiczny czas doręczenia, co jeszcze bardziej powoduje, że ludzie decydują się korzystać z nowoczesnych zakupów. Jeśli chodzi o firmy, które zajmują się dostawami, a więc o firmy kurierskie, to z pewnością warto zauważyć, że konkurencja na rynku branżowym jest niezwykle duża.

Wiele ludzi wyraża własne nieusatysfakcjonowanie względem różnych firm kurierskich, między innymi z tego względu, że uważają, iż koszty przewozu są celowo zawyżone, a termin oczekiwania na zamówioną przesyłkę okazuje się za długi. Oczywiście niewiele kto ma świadomość, że w rzeczywistości prowadzenie tego typu firmy kurierskiej jest związane z licznymi kosztami, pośród których wymienić można te najbardziej znane to są bez wątpienia wynagrodzenie i zatrudnienie pracowników, a także zakup, czy też leasing środków transportu i oczywiście związany z nimi zakup paliwa i amortyzacja. Każda z tych rzeczy oczywiście sprawia, iż ceny wysyłki nie mogą być wybitnie tanie. Jednak aktualnie coraz częściej można spotkać się z tym, iż firmy kurierskie poszukują sposobów na to, aby zaoszczędzić i zminimalizować koszty. Bez wątpienia niezwykle ciekawym konceptem jest tak zwany kurier rowerowy, gdzie nie dochodziłoby do nadmiernego wykorzystania pojazdu, i oczywiście do zużywania benzyny czy gazu, które, jak ogólnie wiadomo, są bardzo kosztowne. To rozwiązanie oczywiście nie sprawdzi się wszędzie. Jednak w przestrzeniach, w których można swobodnie przemieszczać się rowerem byłoby to z pewnością interesujące do przemyślenia rozwiązanie.

Można też podkreślić, że taki tani kurier mimo wszystko nie byłby w stanie pracować przez cały rok, gdyż, co oczywiste, zimą, jesienią, czy nawet wczesną wiosną aura bywa na tyle niesprzyjająca, że byłaby w stanie skutecznie utrudniać takiego rodzaju przewożenie towarów tym środkiem transportu. Opady atmosferyczne takie jak choćby deszcz, śnieg, a także wiatr, czy też skrajne wysokie bądź ujemne temperatury mogłyby bardzo negatywnie wpłynąć na zdrowie i dyspozycję pracowników, ale i także na wygląd przesyłek.

Nie jest też sekretem, iż tego typu forma dostarczania paczek mogłaby się lepiej sprawdzać w sytuacji, gdy są one raczej niewielkich wymiarów. Jak powszechnie wiadomo, coraz częściej można spotkać się z tym, iż ktoś za pośrednictwem firmy kurierskiej przewozi przedmioty ciężkie, bądź o dużych rozmiarach. W takim oto przypadku ich transport rowerem byłby po prostu niemożliwy, lub bardzo utrudniony. Jednak w sytuacji, kiedy są to zwykłe paczki, a przy tym pogoda jest przyjazna, to taki transport na dwóch kółkach wydaje się być świetnym rozwiązaniem. Wiązałoby się to na pewno z lepszym zdrowiem i kondycją pracowników, którzy to mogliby korzystać z promieni słonecznych, czy poza tym z czystego powietrza, szczególnie, gdyby akurat trudnili się dostarczaniem paczek w mniejszych miasteczkach, czy też urokliwych dzielnicach, których przejeżdżanie na dwóch kółkach mogłoby być przy okazji przyjemne.